Jacek Kamiński ustępuje z funkcji jurora w kat. Telewizja

Jacek Kamiński. Źródło: TVP Szczecin

Z dniem 3 października z funkcji jurora w kategorii Telewizja ustąpił Jacek Kamiński, współpracownik TVP Szczecin przez ponad 40 lat. Początkowo pracował w charakterze spikera, lektora i prezentera programów telewizyjnych, a od roku 1972 jako dziennikarz w redakcjach „Informacji”, „Publicystyki”, „Studia-2” i „Studia-8”. Za swą pracę dziennikarską został wyróżniony licznymi nagrodami m.in. Przewodniczącego Komitetu ds. Radia i Telewizji, Ministra Rolnictwa, Ministra Handlu Zagranicznego, Festiwalu Filmów Morskich. Równolegle zdobywał doświadczenie w kierowaniu zespołami dziennikarzy. Przeszedł wszystkie etapy kariery dziennikarskiej: od młodszego redaktora do redaktora naczelnego, od kierownika pięcioosobowej redakcji „Informacji” po dyrektora trzystuosobowego Ośrodka Radiowo-Telewizyjnego w Szczecinie.

Jego sprawny osąd i wielokrotnie demonstrowana bezkompromisowość w istotnym stopniu przyczyniały się do rzetelnej pracy polsko-niemieckiego jury konkursu. Jego wybory, zgodnie z intencją tego ważnego gremium, przyczyniały się do poszerzania wiedzy Polaków i Niemców o sobie nawzajem, a także pomagały zrozumieć politykę, zjawiska gospodarcze, osiągnięcia nauki i kultury obu państw. Dla nas jako organizatorów szczególnie ważne jest, że wybory jury w składzie z Jackiem Kamińskim przyczyniały się do wspierania integracji Polski i Niemiec w Unii Europejskiej.

4 października decyzją Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego w skład jury została powołana Alicja Rucińska.